0 z 0 pro ""

Budování budoucnosti prostřednictvím cirkulárních dat – Nástroje pro těžbu zeleného zlata

Nejnovější zpráva IPCC vyzývá k akci. Jednat vynalézavě je zásadnější než kdykoli předtím. V nové zprávě Urban Insight s názvem „Budování budoucnosti prostřednictvím cirkulárních dat“ vám odborníci společnosti Sweco přinášejí nejnovější informace o cirkulárnosti v zastavěném prostředí, což je odvětví, které stojí za zhruba 40 % globálních emisí.
Co kdybyste mohli ušetřit 3 600 tun emisí uhlíku, tedy 11,5 milionu eur, v jediné budově? Přesně to jsme udělali, když jsme upcyklovali sklad v centru Stockholmu a vytvořili hotel Blique. Pokud bychom stejné výpočty jako v případě stockholmského Blique použili na 1 000 podobných evropských budov, mohli bychom se vyhnout přímým a nepřímým nákladům ve výši více než 11,5 miliardy eur, tedy 750 eur na metr čtvereční podlahové plochy.

V této zprávě odborníci upozorňují na osvědčené postupy a další praktické nástroje, jako jsou Matchmaking for Demolition – Párování pro demolici, Carbon Cost Compass – Kompas nákladů na emise uhlíku a Reclaim – Rekultivace/Recyklace, které umožňují vytěžit cirkulární hodnoty v budovách, zamezit emisím, ušetřit peníze a přilákat zelený kapitál.
Více se dočtete v nejnovější zprávě Urban Insight společnosti Sweco „Budování budoucnosti prostřednictvím cirkulárních dat“

Otevřená kancelář se spoustou zaměstnanců